Mlađi kadeti dominantno protiv Italije

Mlađa kadetska reprezentacije Srbije savladala je vršnjake iz Italije rezultatom 3:0 u prijateljskom meču na stadionu u Zemunu. Orlići su u potpunosti nadigrali Italijane, a sva tri gola postigli su već u prvom poluvremenu. Strelci su bili Novaković, Eraković i Đermanović.

Ovim ubedljivim trijumfom “Orlići” su poručili da se od njih može mnogo očekivati na jesen kada budu igrali kvalifikacije za Evropskom prvenstvo 2018. godine. Za plasman će se boriti protiv vršnjaka iz Norveške, Gibraltara i Grčke.

Sastavi timova

Srbija: Slavković, Čučak, Radmanović, Dukić, Mitrović, Balaž, Eraković, Novaković, Vidosavljević, Velikić, Pavlović, Đermanović, Savić, Aleksić, Lončarević, Bjelović i Zukić

Italija: Gelmi, Lattanzi, Agbugui-Darrel, Iglio, Gozzi, Angileri, Ghislandi, Gyabuaa, Piccoli, Riccardi, Cortinovis, Russo, Ntube, Sandri, Violato, Vergani, Barzzetta, Tonin

Domaćin je od samog starta imao inicijativu, stvarali su šanse i konstatno pretili čuvaru mreže rivala. Već u osmom minutu, Novaković je iskoristio gužvu u šesnaestercu, pronašao prazan prostor po desnoj strani i zatresao mrežu za vođstvo 1:0.

Italijani su bili saterani na svoju polovinu terena, a svaki pokušaj da kreiraju napad sprečavao je sjajni Strahinja Eraković koji je dirigovao odbranom. Srpski tim konstantno je napadao, te je u 18-om minutu usledila nagrada. Novaković je izveo slobodan udarac, a upravo je Eraković bio najspremniji u skoku i glavom postigao sjajan gol za 2:0 na semaforu.

Srbija-Italija

Mlađi kadeti Srbije slave pobedu protiv Italije | Foto: Aleksandra Stojković, Sportifico

Italijanski tim konačno je uspeo da uputi šut ka golu, ali Kortinovis nije bio precizan. Tim Vladimira Ješića je to kaznio već u narednoj akciji. Radmanović je proigrao čitavu odbranu i napravio prostor po levoj strani, a Đermanović je snažnim udarcem savladao protivničkog golmana za 3:0.

Do isteka prvih 45 minuta, Italijani su uspeli da se približe golu Srbije ali je svaka lopta završavala van okvira gola ili u rukama odličnog Slavkovića.

Na startu drugog poluvremena domaći tim se povukao i dalje je pokušavao, ali je realizacija izostala te su se polako povlačili na svoju polovinu. Tome je doprineo i snažni štoper gostiju, Đuzepe Iglio, koji nije štedeo srpske napadače. Italijani su konačno pronašli ritam, ali su gotovo svi šutevi završavali van okvira srpskog gola.

Jedinu ozbiljniju šansu imao je Sandri u 80-om minutu kada je zahvaljujući vetru njegov centaršut pogodio prečku. Iako su u završnici gosti preuzeli inicijativu, do kraja meča rezultat je ostao nepromenjen.

Mlađi kadeti imali su dodatni motiv da pruže svoj maksimum na ovom meču, sa klupe ih je posmatrao selektor A reprezentacije, Slavoljub Muslin. Iako ga u nedelju očekuje važan meč u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo protiv Velsa, izdvojio je vreme da podrži ove momke .

“Izuzetno sam zadovoljan, odavno nisam gledao utakmicu u kojoj naša selekcija izgleda tako dominantno protiv Italijana, ozbiljne fudbalske nacije. Ovi momci su budućnost naše reperezentacije, ali je pred njima i dalje dugačak put ispunjen radom. Nakon ovakve igre očekujemo da izbore plasman na Evropsko prvenstvo i tamo zasijaju u punom sjaju”, zaključio je Muslin.

Kapiten reprezentacije Srbije Milutin Vidosavljević, takođe nije krio zadovoljstvo prikazanom igrom.

“Od samog starta smo zaigrali snažno i sigurno, iskoristili smo sve svoje šanse, iako u drugom poluvremenu nismo realizovali neke akcije. Selektor nas je pohvalio, spremni smo da radimo i dodatno unapredimo svoju igru kako bismo spremni dočekali kvalifikacije”, jasan je bio Vidosavljević.

Za Italijane je ovo bio jako težak meč, ali Alesandro Cortinovis smatra da iz njega treba izvući pouke.

“Nismo zadovoljni igrom, ni u odbrana a ni u napadu nismo uspevali da ispunimo svoje zadatke. Nismo bili dovoljno koncentrisani, uopšte nismo prikazali kvalitet koji imamo. Analiziraćemo ovaj meč, pokušati da izvučemo pouke i ispravimo svoje greške. Ipak, smatram da smo sjajan tim i da ćemo u kvalifikacijama igrati mnogo bolje”, poručio je Kortinovis.